KONST / Litografier / Färglitografi 7197491
*
nr 719 7491
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografi , Roland Svensson (1910-2003), Vintermotiv, 80/250, 33x37
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2011
kl 20:00:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 11:40:36
1
300 kr
9/10 11:26:44
2
250 kr
10/10 19:05:49
3
350 kr
10/10 19:55:21
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vintermotiv
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
*
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
nr 719 7491
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografi , Roland Svensson (1910-2003), Vintermotiv, 80/250, 33x37
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/10 11:40:36 | 1 | 300 kr |
| 9/10 11:26:44 | 2 | 250 kr |
| 10/10 19:05:49 | 3 | 350 kr |
| 10/10 19:55:21 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vintermotiv
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13



